EVGA 750 BQ 110-BQ-0750-V1 80+ BRONZE 750W Semi Modular Includes FREE Power On Self Tester Power Supply Evga
Evga EVGA 750 BQ 110-BQ-0750-V1 80+ BRONZE 750W Semi Modular Includes FREE Power On Self Tester Power Supply
Цвет: Нет цвета (NOORIGINCOLORNEWEGG)
Размер: NOSIZENEWEGG
Описание товара
/
Максимальная мощность от 700 до 799 Вт
Отсоединяемые провода Часть проводов
Питание материнской платы 24 Pin
Тип ATX
Brand :EVGA Series :750 BQ Model :110-BQ-0750-V1 Type :ATX Maximum Power :750 W Fans :140mm Teflon Nano-Steel Bearing Main Connector :24Pin +12V Rails :Single PCI-Express Connector :3 x 6-Pin, 3 x 6+2-Pin SATA Power Connector :9 Max PSU Length :165 mm Modular :Semi-Modular Efficiency :85% efficiency or higher under typical loads Energy-Efficient :80 PLUS BRONZE Certified Over Voltage Protection :Yes Overload Protection :Yes Input Voltage :100 - 240 V Input Frequency Range :50 - 60 Hz Input Current :10A Output :+3.3V@24A, +5V@20A, +12V@62A, +5Vsb@3A, [email protected] MTBF :100,000 Hours Approvals :TUV, CE, FCC, cTUVus, BSMI, CCC, WEEE, RoHS, Compliance with ErP Lot 6 2013 Requirement Connectors :1 x 24-Pin ATX2 x 8-Pin (4+4) EPS (CPU)3 x 8-Pin (6+2), 3 x 6-Pin PCIE9 x SATA5 x Four-Pin Peripheral1 x Floppy Features :Heavy-duty protections, including OVP (Over Voltage Protection), UVP (Under Voltage Protection), OCP (Over Current Protection), OPP (Over Power Protection), and SCP (Short Circuit Protection)Quiet and Intelligent Auto Fan for near-silent operation Dimensions :3.37" x 5.91" x 6.50" Weight :5.00 lbs. PFC :No SLI :No CrossFire :No SATA Power Connector :9